Hlavním instruktorem je pan Marian Němec, BA(Hons), který je současně i majitel společnosti provozující Akademii obrany. O bojová umění se zajímal již od mládí. Nejprve taekwondo, následně shotokan karate, aby skončil na dlouhé období u karate goju-ryu. V průběhu posledních let se seznamoval i s dalšími bojovými uměními a systémy jako judo, jiu-jitsu , krav-maga, systema.  V roce 2012 se zaměřil na trénink sebeobrany, aby se v roce 2014 seznámil s havajským bojovým uměním Kajukenbo, které společně se sebeobranou aktivně trénuje pod vedením sigunga Ivana Spišiaka. Spolupracuje na jeho rozšíření v České republice.

Absolvoval trenérskou školu na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

Opakovaně vystupuje v České televizi jako odborník na sebeobranu (Sama doma, Dobré ráno).

Sama doma 16.9.2016 - Sebeobrana žen a dívek

Sama doma 14.10.2016 Sebeobrana seniorů

Sama doma 25.11.2016 Sebeobrana dětí

Od roku 2018 je generálním sekretářem ICKKF (International Chinese Kempo and Karate Federation - sdružující KAJUKENBO) pro Českou republiku.

Je držitelem černého pásu v Kajukenbo.

V profesním životě je více než 12 let specialistou na ochranu osobních údajů a bezpečnost informací. Publikuje odborné články a prezentuje na významných bezpečnostních konferencích. Specializuje se na systémy řízení bezpečnosti informací a systémy ochrany osobních údajů. Aktuálně působí jako tzv. DPO neboli pověřenec pro ochranu osobních údajů.