Akademie obrany patří mezi špičkové školy sebeobrany, zejména v přípravě dětí a mládeže. Úspěšně se nám daří prezentovat naše zkušenosti na veřejnosti. Jako jedni z prvních v republice učíme děti sebeobranu založenou na bojovém umění Kajukenbo. Protože přípravu dětí považujeme za klíčovou část našich aktivit, od 1.1.2017 dojde ke změnám, které mají za cíl zkvalitnit služby v této oblasti a zaměřit se primárně na rozvoj dětí a mládeže.
 
Cílem těchto změn je nabídnout dětem více příležitostí, jak prohloubit své znalosti a dovednosti, častějšími technickými semináři Kajukenbo, umožnit dětem prezentovat se na veřejných vystoupeních při různých příležitostech a v budoucnu nabídnout dětem možnost se účastnit mezinárodních sportovních klání pod hlavičkou ICKKF – International Chinese Kempo Karate Federation a WAC – World Allstyle Championship. Budeme připravovat tematické semináře na seznámení se různými sebeobrannými styly a technikami, aby děti získali co největší přehled a zkušenosti. Z našich starších dětí bychom do budoucna chtěli připravovat nové trenéry a instruktory.
 
V rámci těchto změn od 15.12.2016 končí Ing. Petr Hub, jehož aktivity se neslučují s cíli a vizemi Akademie obrany. Hlavní část aktivit přebere Marian Němec (v současné době trénuje děti od 6-10 let a provádí technickou přípravu v Kajukenbo), který v rámci pokračující spolupráce s Asia Budo Center Slovensko (asiabudocenter.sk) bude odpovědný za další rozvoj Akademie obrany. V brzké době zapojíme do tréninku nové zkušené instruktory.

Marian Němec je majitel společnosti provozující Akademii obrany a současně hlavní instruktor. O bojová umění se zajímal již od mládí. Nejprve taekwondo, následně shotokan karate, aby skončil na dlouhé období u karate goju-ryu. V průběhu posledních let se seznamoval i s dalšími bojovými uměními a systémy jako judo, jiu-jitsu , krav-maga, systema.  V roce 2012 se zaměřil na trénink sebeobrany, aby se v roce 2014 seznámil s havajským bojovým uměním Kajukenbo, které společně se sebeobranou aktivně trénuje pod vedením sigunga Ivana Spišiaka. Spolupracuje na jeho rozšíření v České republice.
Absolvoval trenérskou školu na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.
Opakovaně vystupuje v České televizi jako odborník na sebeobranu (Sama doma, Dobré ráno).

V profesním životě je specialistou na ochranu osobních údajů a bezpečnost informací. Publikuje odborné články a prezentuje na významných bezpečnostních konferencích. Specializuje se na systémy řízení bezpečnosti informací a systémy ochrany osobních údajů.

Kontaktní údaje:
nemec@akademieobrany.cz
720 320 056